Magneesium sportlastele

Magneesiumiõli imendumisprotsent on väga suur. Tegemist on magneesiumkloriidiga, mis imendub läbi naha otse vereringesse. Tableti, pulbri, kapsli või muu vormi puhul, mida võetakse sisse suu kaudu, peab seedekulgla selle vormi kõigepealt töötlema ümber magneesiumkloriidiks, et see saaks siis vereringesse imenduda. Selleks, et magneesium imenduks hästi suu kaudu sisse võetuna peab olema inimese soolestik väga heas korras. Maohape peab olema õige ph väärtusega, soolestiku limaskest peab olema terve. Tänapäeval ei ole praktiliselt mitte kellelgi seedekulgla sellises ideaalses korras. Suukaudne magneesium imendub heal juhul 50% (Kelasin magneesium). Lisaks on suukaudse magneesiumi manustamisel sageli kõhulahtisuse probleem. Magneesiumkloriid nahale kantuna imendub 90% ringis. Seega kulub mineraali vähem ja ta on pikemas perspektiivis ka odavam kasutada. Kuna higistamisega kaotab keha palju elektrolüüte sh ka magneesiumi, siis on vaja seda regulaarselt juurde saada, et maandada krampide, vigastuste ja valu riski.

Magneesiumiõli1
Dr. Linda Rapson, kes on spetsialiseerunud kroonilise valu ravile, usub, et üle 70 protsendi tema patsientidest, kes kurdavad lihasvalu, lihaskrampide ja väsimuse üle, kogevad magneesiumipuuduse sümptomeid. “Tegelikult kõikide nende vaevustega inimeste hädad paranevad kui ma panen nad magneesiumi ravile” ütleb Rapson, kes juhib Toronto valukliinikut.  “ See tundub liiga hea, et olla tõsi, kuid see on fakt” Ta on näinud, et mineraal aitab inimesi, kellel on fibromüalgia, migreenid ja kõhukinnisus. “Teaduslik kogukond peaks võtma sellist asja väga arvesse “[1]

Transdermaalne magneesiumi teraapia on spordimeditsiini jaoks tõeline läbimurre. Treenerid saavad nüüd ravida vigastusi, neid ennetada ja suurendada füüsilist võimekust samal ajal. Magneesiumiõli aitab treeningkoormusest ja vigastustest kiiremini taastuda. See vähendab valu ja põletikku samal ajal rakud taastuvad kiiremini. Magneesiumkloriidi nahale kandmine suurendab painduvust, mis aitab vigastust vältida. Ta suurendab jõudu ja vastupidavust. Transdermaalne magneesium on õnnistus sportlastele, treeneritele ja arstidele, kes tegelvad spordimeditsiiniga.

Dr. Jeff Schutt ütleb, et lihaste rebendeid saab ära hoida läbi toitainete toetuse kuna lihase kokkutõmme ja lõõgastus on otseselt seotud magneesiumi tasemega raku sees. “Lühenenud poolkõõluslihas on magneesiumipuuduse tunnus” ütleb ta. Vedela magneesiumkloriidi saab lihtsalt sprei abil nahale kanda ja hõõruda valulikule kannakõõlusele, et vähendada turset. Jalgu saab leotada magneesiumkloriidi jalavannis, see olekski parim (va venitus) mida saaks teha, et ennast kaitsta vigastuste eest või taastuda vigastustest.

Allikas:
www.iidnemagneesium.eu
info@iidnemagneesium.eu

Comments are closed.